Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

 

     AKTUALITY    

 

Ahoj cestovatelští nadšenci! Vítejte v roce 2019!

 
Nástřel akcí na tento rok:
 
2.-14.6.  Řecko s ubytování v penzionu ve vesničce Velika na pobřeží Egejského moře. Potřebujeme doplnit 3-4 lidi.
 
12.-28.7. Albánie - Toulání s koly po zatím poměrně málo navštěvované nádherné zemi. Potřebujeme doplnit 2-3 lidi.
 
19.-30.7. Norsko na kole z kopce -  prakticky nejoblíbenější naše akce, opakující se téměř každý rok. Kolo není uplně podmínkou. Může být nahrazena akcí Skandinavie - Daleký Sever, což by byla 15ti denní poznávací výprava na nejzazší sever Evropy. Jsou zájemci v případě obojího. Je možno sloučit do jedné z akcí.
 
20.8.-1.9. Litva - též tradiční poznávací akce krásnou pobaltskou zemí.  Cykloakce může být kombinována též splouváním zdejších krásných říček. Již jsou zájemci. Potřebujeme doplnit 3-4 lidi
 
Zač. září - na přelomu léta Jaru připravuje týdenní toulání po zajímavostech na pomezí  Polska, Moravy a Slovenska. Nebude chybět  krásné centrum Krakowa, skanzen v Rožnově p. R. skály na říčce Bialka, Zakopane, jezero Morske oko, Vlkolínec, Oravský hrad, Trenčiansky hrad aj.
 
Září - na závěr sezony  můžeme zařadit tradičně Elbu nebo Duino Aurissima - relax u moře s výlety. Kolo nebo loď možno s sebou. V okolí Duina (mezi Terstem a Mt. Falcone - severových. Italie) možné výlety do historických městeček(Palmanova, Cividalle del Friulli, sjezd na kole ze sedla Predeall kaňonem říčky Soča až k moři, splutí části řeky Tagliamento aj. Možné táboření jak v kempu u moře, tak u sladkovodního jezera.
 
Orientační cena zůstává 9Kč/km za auto bez přívěsu, s přívěsem 10Kč/km + případné poplatky za trajekt, mýto, parkování.
 
Pozor!! U akcí s trajektem(Skandinavie, Elba aj.) je dobré tento zabookovat co nejdříve před odjezdem. Cena bývá značně nižší. Proto je dobré vybrat zálohy od všech, např: 1000Kč už třeba tři měsíce před odjezdem. S nákupem trajektu blíže k odjezdu se akce prodražuje.
 
Termíny nejsou ještě uplně pevné, ale zhruba by měly zůstat.
 
Můžete samozřejmě přijít z vlastními návrhy na obměnu nebo změnu akcí!!
 
Roman Enders
602 323 139